Praca w trakcie studiów. Najlepsze sposoby na dodatkowy zarobek

2023-09-27 21:07:16(ost. akt: 2023-09-27 21:29:39)   Artykuł sponsorowany
Studia to czas, kiedy młody człowiek intensywnie rozwija się intelektualnie i personalnie. Niestety – ten czas wymaga także inwestycji finansowych. Nic więc dziwnego, że z roku na rok coraz większa liczba studentów decyduje się na podjęcie pracy w trakcie nauki. Balansowanie pomiędzy pracą a nauką może stanowić spore wyzwanie. Jakie są najpopularniejsze sposoby na pracę podczas studiów?

Praca dla studenta – czy warto?


Praca w trakcie studiów to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Dzięki niej student może zarobić pieniądze na pokrycie kosztów życia, takich jak opłaty za mieszkanie, jedzenie i podręczniki. Po drugie – aktywność zawodowa w trakcie studiów pozwala na zdobycie doświadczenia, które może stanowić cenny atut na rynku pracy już po zakończeniu nauki. Po trzecie – młody człowiek dzięki umiejętnemu łączeniu pracy i nauki może rozwijać swoje umiejętności zarządzania czasem, co z pewnością przyda mu się później w życiu zawodowym i osobistym.

Studia dzienne, wieczorowe i zaoczne – jaka praca będzie najlepsza?


Studiujące osoby mogą rozważyć różne opcje zatrudnienia. Warto dostosować je do rodzaju studiów:

studia dzienne – studenci studiów dziennych na zajęcia uczęszczają w ciągu dnia, co znacznie ogranicza ich czas na pracę. Mogą więc rozważyć pracę dorywczą (oferty znajdą na przykład na GoWork) o elastycznych godzinach. Pewnym rozwiązaniem dla nich może okazać się również praca zdalna, którą można wykonywać z domu, niezależnie od pory dnia i nocy;
studia wieczorowe – są to studia, które odbywają się w godzinach wieczornych, co oznacza, że studenci z powodzeniem mogą podjąć pracę w ciągu dnia. Studenci wieczorowi mogą więc rozważyć oferty bardziej przewidywalne i stabilne, obejmujące stałe godziny pracy, także zatrudnienie na pełen etat;
studia zaoczne – studenci zaoczni uczą się przede wszystkim w weekendy i wieczorami. Mogą pracować nawet na pełen etat w ciągu tygodnia. Nie dla nich będą stanowiska, które obejmują weekendowe zmiany – ten czas bowiem zarezerwowany jest w ich przypadku na naukę.

,

Praca zdalna – wygodna opcja dla studenta


Cyfrowa rewolucja sprawiła, że praca zdalna staje się coraz bardziej popularna, także wśród studentów. Dzięki tej opcji mogą oni wykonywać swoje obowiązki zawodowe z dowolnego miejsca, w którym dysponują dostępem do komputera i internetu. Przykłady pracy zdalnej dla studentów to między innymi:

•praca w branży marketingu internetowego,
•]redakcja tekstów,
•copywriting,
•korepetycje online.

Chałupnictwo – alternatywa warta uwagi


Innym pomysłem na pracę, którą można wykonywać dorywczo, także w przypadku bardzo ograniczonych możliwości czasowych, jest chałupnictwo. To typ pracy, która polega na tym, że student w domu wykonuje różne zadania i przesyła ich efekty do pracodawcy. Przykładem pracy chałupniczej jest między innymi ręcznie wykonywanie biżuterii, ozdób i innych przedmiotów. Praca chałupnicza może polegać również na wprowadzaniu danych, projektowanie stron internetowych bądź też tworzeniu grafik komputerowych.

Oferty pracy dla studenta w Warszawie i innych większych miastach


Jesteś studentem w Warszawie lub innym dużym mieście? Dobra wiadomość jest taka, że dzięki internetowi masz dostęp do wielu ofert pracy dorywczej. Możesz szukać ich na specjalnych portalach internetowych, takich jak między innymi GoWork. Znajdziesz tutaj oferty pracy z różnych źródeł. Najważniejsze, byś znalazł ofertę dopasowaną do Twoich osobistych preferencji i planu zajęć. Nie powinno być to trudne – portale internetowe umożliwiają filtrowanie ofert według indywidualnych kryteriów.

Podsumowując, praca w trakcie studiów to niezwykle rozwijające, korzystne i cenne doświadczenie, dzięki któremu można nie tylko zarabiać pieniądze, ale także rozwijać cenne umiejętności i przygotowywać się do przyszłej kariery zawodowej. To, na jaką pracę się zdecydujesz, zależne będzie od Twoich umiejętności, wolnego czasu i osobistych potrzeb. Dzięki pracy dorywczej Twój studencki budżet może znacznie się zwiększyć!

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5