Medycyna przyszłości - nowoczesne zarządzanie szpitalem - dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek

2022-11-07 21:21:43(ost. akt: 2022-11-07 23:38:14)
Jakość w zarządzaniu broni się sama. Przekłada się na rozwój infrastruktury placówki medycznej, liczbę zatrudnionych specjalistów, a przede wszystkim na liczbę zadowolonych i uśmiechniętych małych i dużych pacjentów. Wie o tym m.in. każdy rodzic, którego dziecko korzystało z usług Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Gorąco zachęcamy do przeczytania notki biograficznej kolejnej uczestniczki panelu dyskusyjnego pt. „Medycyna przyszłości - nowoczesne zarządzanie szpitalem” - dr n. med. Krystyny Piskorz - Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.
Dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek – od 2005 dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie; skutecznie pozyskuje zewnętrzne środki finansowe na rozwój Szpitala oraz wdrożenie nowoczesnych metod leczenia, który w tym okresie powiększył swoją bazę dwukrotnie, liczba leczonych pacjentów wzrosła o 250%, a grono pracujących w szpitalu specjalistów i personelu liczy już ponad 850 osób.

Obecnie Szpital, którym zarządza, jest znaczącym wielospecjalistycznym szpitalem pediatrycznym na mapie Polski, uzyskuje wysokie miejsca w rankingach Rzeczpospolitej, a od kilku lat najwyższe miejsca wśród specjalistycznych szpitali dziecięcych. W 2018 Minister Zdrowia przyznał jej wyróżnienie „Pracodawca Zdrowia” za ponadprzeciętną troskę o zdrowie swoich pracowników i skuteczność we wdrażaniu programów promocji zdrowia w środowisku pracy. Ma na swoim koncie liczne nagrody za jakość zarządzania, m.in. takie, jak: ogólnopolska nagroda „Super Medicus” w kategorii menadżer (2015), nagroda w ramach ogólnopolskich portretów medycyny — Menadżer Rynku Zdrowia (2018), statuetka „Za doskonałość zarządzania” w ramach warmińsko-mazurskiej nagrody jakości, nagroda „Laur Najlepszym z Najlepszych” od Marszałka Województwa. Liczne wyróżnienia w konkursach „Najlepsza usługa i produkt Warmii i Mazur”. Uczestniczyła aktywnie w tworzeniu kształcenia uniwersyteckiego pielęgniarek na UWM, od 2007, czyli od początku jej działalności pracuje jako Adiunkt w Katedrze Pielęgniarstwa obecnie w CM UWM w Olsztynie. Autorka licznych publikacji z dziedziny zdrowia publicznego.

Obrazek w tresci


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5