Na czym polega net-billing w Orange Energia?

2022-10-12 22:42:10(ost. akt: 2022-10-22 09:52:10)   Artykuł sponsorowany
W kwietniu 2022 roku wszedł w życie nowy model rozliczeń fotowoltaiki, który zastąpił system opustów. Net-billing, bo o nim mowa, sprawił, że nadwyżki energii będą rozliczane w inny sposób  – na postawie średniej ceny rynkowej prądu. Dowiedz się jakie zmiany czekają prosumentów oraz jak działa net-billing w Orange Energia.
 
Net-billing – co to jest?
Net-billing to system kosztowego (wartościowego) rozliczania nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej. Wszedł w życie wraz z nowelizacją ustawy o odnawialnych źródłach energii z dnia 29 października 2021 roku i jest obligatoryjny dla wszystkich właścicieli mikroinstalacji fotowoltaicznych uruchomionych po 31 marca 2022 roku. Przy poprzednim systemie rozliczania – opustach – mogą pozostać prosumenci, którzy zaczęli produkować prąd przed tym terminem (istotna jest data złożenia wniosku o przyłączenie do operatora systemu dystrybucyjnego).
System opustów polegał na nieodpłatnym przekazywaniu do sieci nadwyżki energii produkowanej przez własną instalację fotowoltaiczną, dzięki czemu możliwe było bezpłatne pobieranie energii z sieci w okresach zwiększonego zapotrzebowania. Net-billing opiera się na sprzedaży nadwyżki energii po określonej cenie, za energię pobraną prosument musi zapłacić jak inni odbiorcy (zgodnie z cenami na Towarowej Giełdzie Energii).
Fotowoltaika od Orange – net-billing 1:1
Orange Energia, największy niezależny sprzedawca energii w Polsce, oferuje swoim klientom rozliczenie Orange Energia Net-billing 1:1. Oznacza ono, że właściciele mikroinstalacji fotowoltaicznych mogą odzyskać 100% wartości wyprodukowanej przez siebie energii, bez konieczności ponoszenia opłat aktywacyjnych czy zmiennych opłat dystrybucyjnych. Dotyczy to wszystkich najpopularniejszych grup taryfowych dla Klientów indywidualnych, w tym taryfy G11.
Umowę z opcją rozliczania net-billingu 1:1 zawiera się na okres 48 miesięcy. Oferta jest kierowana do nowych klientów, którzy decydują się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej Orange Energia wraz z kompleksową umową na dostarczanie energii elektrycznej. Umożliwia ona wnioskowanie o dotację z Programu Mój Prąd 4.0. Miesięczna opłata to, w zależności od mocy instalacji, 29,99 zł (do 6 kWp) lub 44,99 zł (powyżej 6 kWp).
Fotowoltaika od Orange Energia – dlaczego warto?

*Orange Energia wykonuje instalacje fotowoltaiczne w całym kraju. Jest największym niezależnym sprzedawcą energii w Polsce, zapewnia wysoką jakość usług oraz obsługi klienta.
*W ofercie znajdują się panele fotowoltaiczne i falowniki uznanych światowych producentów, gwarantujące maksymalną efektywność instalacji.
*Mikrowytwórca ma pewność, że 100% wartości energii wyprodukowanej przez jego instalację trafi z powrotem do niego.
*Inwestycja może zostać sfinansowana przez jeden z banków współpracujących z Orange Energia i spłacana przez Klienta w wygodnym systemie ratalnym (do 150 rat). Wniosek kredytowy można złożyć online.
*Koszt instalacji można odliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej. W Orange Energia można też otrzymać fakturę VAT.
*Orange Energia przygotuje dokumentację potrzebną do podłączenia instalacji do sieci.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5