Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Projekt sieci światłowodowej w Gminie Purda

2019-03-12 15:03:27 (ost. akt: 2019-03-12 15:07:36)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Gmina Purda poinformowała, że na jej obszarze rozpoczęły się prace projektowe światłowodowych linii kablowych. Celem jest zlikwidowanie w Polsce tzw. „białych plam NGA”, czyli obszarów, w których nie ma dostępu do bardzo szybkiego internetu.

W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) IRIS Telecommunication Poland Sp. z o. o., uczestniczy w projektowaniu oraz budowie sieci światłowodowych w trzynastu regionach Polski centralnej i północno-wschodniej. Infrastruktura sieci światłowodowych pozwoli na doprowadzenie zaawansowanych technologicznie łączy szerokopasmowych o prędkościach transmisji powyżej 100 Mb/s w województwach łódzkim, świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Pracownicy firmy Iris Telecommunication Poland Sp. z o.o. odwiedzają obecnie mieszkańców Gminy Purda w miejscowościach Butryny, Klebark Mały, Klebark Wielki, Marcinkowo, Nowa Wieś, Ostrzeszewo, Patryki, Przykop, Purda, Silice oraz Szczęsne w celu podpisania umów o dostęp do nieruchomości na potrzeby realizacji inwestycji. Pragniemy podkreślić, że podpisywane przez właścicieli posesji umowy o dostęp do nieruchomości, nie oznaczają automatycznego korzystania przez nich z usług telekomunikacyjnych – usługi takie będą w przyszłości oferowane przez operatorów tych usług (w tym lokalnych), wykorzystujących wybudowaną w ten sposób nowoczesną infrastrukturę światłowodową.

Umowa o dostęp do nieruchomości odnosi się jedynie do wyrażenia zgody przez jej właściciela na przewieszenie kabla światłowodowego nad działką lub ułożenie kabla doziemnego, w zakresie wskazanym w umowie oraz pokazanym na szkicu, będącym załącznikiem do tej umowy.

Dostęp do nieruchomości będzie realizowany przez operatora projektowanej infrastruktury, wyłącznie na potrzeby instalacji telekomunikacyjnych linii światłowodowych oraz w przypadku konieczności usunięcia ich awarii.

Właściciele nieruchomości nie ponoszą żadnych kosztów związanych z podpisywaną umową.

Źródło: purda.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. konkubent #2697738 | 81.190.*.* 14 mar 2019 18:43

    co na to anja z purdy?????????????????moja najmondzejszaaaaaaaaaaaaaaaaaa. cif

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages