Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Rusza budowa obwodnicy Klebarka

2018-12-14 15:21:08 (ost. akt: 2018-12-14 15:29:57)

Za rok mieszkańcy gminy Purda i przedsiębiorcy dojadą do Olsztyna szybciej, a podróż będzie bezpieczniejsza. Jeszcze w grudniu bieżącego roku ruszy bowiem przebudowa drogi od krajowej „16″ przez obwodnicę Klebarka Małego do Klebarka Wielkiego.

Inwestycja realizowana jest dzięki partnerstwu powiatu olsztyńskiego z gminą Purda. Zostanie też wsparta środkami unijnymi.

– W ramach zadania zostanie wybudowana w pełni funkcjonalna droga o długości ponad 4,2 km, przebudowane zostaną odcinki, w których znajduje się infrastruktura podziemna. Na odcinku od Klebarka Małego do Klebarka Wielkiego oraz w obrębie pętli autobusowej w Klebarku Wielkim powstaną chodniki o łącznej długości 1,7 km. Zostanie wykonane oświetlenie uliczne i cała infrastruktura towarzysząca – mówi starosta Andrzej Abako.

Radości z rozpoczęcia inwestycji nie kryje Teresa Chrostowska, wójt gminy Purda. – To dla gminy bardzo ważne zadanie, a nie udałoby się go wykonać samodzielnie, bez wsparcia powiatu. Najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowników drogi, pasażerów komunikacji zbiorowej, pieszych i rowerzystów – mówi. – Do tej pory sporym utrudnieniem dla potencjalnych inwestorów był choćby most w Ostrzeszewie z ograniczeniem tonażowym do 15 ton. Obwodnica będzie alternatywą dla cięższego transportu. To może zachęcić przedsiębiorców do inwestowania na naszym terenie. Dobra komunikacja z Olsztynem i krajową „16″ będzie też plusem dla osób szukających miejsca do osiedlenia się. Gmina zdecydowanie zyska na atrakcyjności.

Drogę zbuduje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Koszt całkowity ma wynieść 12,3 mln zł. Z tego 5,1 mln zł pokryje dofinansowanie unijne, pozostałą część sfinansują po połowie, czyli po 3,6 mln zł Powiat Olsztyński i gmina Purda. Termin zakończenia prac został wyznaczony na grudzień 2019 r.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. KW #2763860 | 5.173.*.* 18 lip 2019 08:45

  Powstaje kolejny bubel za nasze pieniądze. Droga jest budowana w sposób ekonomiczny, rozumiem, że na lepszą nie ma kasy, ale tanio to nie zawsze musi być niedbale. Na stary asfalt jest układana nowa warstwa lecz starego nikt nawet nie zamiótł i na warstwę piasku kładą asfalt. Podbudowa nie została wyrównana należycie i w miejscach gdzie jest go bardzo grubo nie dał się zagęścić i już powstają "rozstępy". Najlepszy jest zakręt na górce wyprofilowany w odwrotną stronę. Czyżby firma wykonawcza już kupiła odbiór u któregoś urzędnika że tak buduje?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ja z Klewek #2674503 | 37.47.*.* 3 lut 2019 06:48

  Jeśli rada gminy (starzy-nowi radni) i tak będą pracować na rzecz gminy Purda, widzę ciemność, po prostu targowica szanowni państwo. Nie chcą współpracować, wymyślają cuda . Nie mogą się pogodzić z przegraną byłego wójta. Szanowni radni opamiętajcie się , kto was wybierał. Można zmienić radę.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. qwerty #2645248 | 88.156.*.* 17 gru 2018 08:23

  zdaje się, że to nie jest zasługa nowej Pani Wójt

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. glos z gminy Purda #2643634 | 31.1.*.* 14 gru 2018 16:52

  My w Kabornie nic nie mamy - nie ma tu nawet wodociągu, a centrum wsi po deszczu to jedno wielkie błoto. Czy nawet utwardzonej drogi mieć nie możemy? O asfalcie nikt nie marzy, tylko o zasypaniu dołów. Tylko nie piachem, jak ostatnio (ostatnio to znaczy latem, bo od lata nic nie było robione) a chociaż gruzem. Taka jest nasza rzeczywistość, nie mamy wygórowanych oczekiwań.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. głos z Kaborna #2643630 | 31.1.*.* 14 gru 2018 16:47

   A kiedy my z Kaborna i Wygody będziemy mogli normalnie wyjechać? Po każdym deszczu czy w roztopy toniemy w błocie. Planowany remont drogi Kaborno - Trękusek to 2023 rok, jak mamy jeździć TERAZ??? Całe lato zmarnowane, a teraz doły i błoto.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages