Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Rusza budowa obwodnicy Klebarka

2018-12-14 15:21:08 (ost. akt: 2018-12-14 15:29:57)

Za rok mieszkańcy gminy Purda i przedsiębiorcy dojadą do Olsztyna szybciej, a podróż będzie bezpieczniejsza. Jeszcze w grudniu bieżącego roku ruszy bowiem przebudowa drogi od krajowej „16″ przez obwodnicę Klebarka Małego do Klebarka Wielkiego.

Inwestycja realizowana jest dzięki partnerstwu powiatu olsztyńskiego z gminą Purda. Zostanie też wsparta środkami unijnymi.

– W ramach zadania zostanie wybudowana w pełni funkcjonalna droga o długości ponad 4,2 km, przebudowane zostaną odcinki, w których znajduje się infrastruktura podziemna. Na odcinku od Klebarka Małego do Klebarka Wielkiego oraz w obrębie pętli autobusowej w Klebarku Wielkim powstaną chodniki o łącznej długości 1,7 km. Zostanie wykonane oświetlenie uliczne i cała infrastruktura towarzysząca – mówi starosta Andrzej Abako.

Radości z rozpoczęcia inwestycji nie kryje Teresa Chrostowska, wójt gminy Purda. – To dla gminy bardzo ważne zadanie, a nie udałoby się go wykonać samodzielnie, bez wsparcia powiatu. Najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowników drogi, pasażerów komunikacji zbiorowej, pieszych i rowerzystów – mówi. – Do tej pory sporym utrudnieniem dla potencjalnych inwestorów był choćby most w Ostrzeszewie z ograniczeniem tonażowym do 15 ton. Obwodnica będzie alternatywą dla cięższego transportu. To może zachęcić przedsiębiorców do inwestowania na naszym terenie. Dobra komunikacja z Olsztynem i krajową „16″ będzie też plusem dla osób szukających miejsca do osiedlenia się. Gmina zdecydowanie zyska na atrakcyjności.

Drogę zbuduje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Koszt całkowity ma wynieść 12,3 mln zł. Z tego 5,1 mln zł pokryje dofinansowanie unijne, pozostałą część sfinansują po połowie, czyli po 3,6 mln zł Powiat Olsztyński i gmina Purda. Termin zakończenia prac został wyznaczony na grudzień 2019 r.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. qwerty #2645248 | 88.156.*.* 17 gru 2018 08:23

  zdaje się, że to nie jest zasługa nowej Pani Wójt

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. glos z gminy Purda #2643634 | 31.1.*.* 14 gru 2018 16:52

  My w Kabornie nic nie mamy - nie ma tu nawet wodociągu, a centrum wsi po deszczu to jedno wielkie błoto. Czy nawet utwardzonej drogi mieć nie możemy? O asfalcie nikt nie marzy, tylko o zasypaniu dołów. Tylko nie piachem, jak ostatnio (ostatnio to znaczy latem, bo od lata nic nie było robione) a chociaż gruzem. Taka jest nasza rzeczywistość, nie mamy wygórowanych oczekiwań.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. głos z Kaborna #2643630 | 31.1.*.* 14 gru 2018 16:47

  A kiedy my z Kaborna i Wygody będziemy mogli normalnie wyjechać? Po każdym deszczu czy w roztopy toniemy w błocie. Planowany remont drogi Kaborno - Trękusek to 2023 rok, jak mamy jeździć TERAZ??? Całe lato zmarnowane, a teraz doły i błoto.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages