Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Dożynki w Klebarku Wielkim już za nami [GALERIA]

2018-09-09 16:47:11 (ost. akt: 2018-09-09 20:03:48)

Autor zdjęcia: Karol Kiłyk

Dożynki to święto rolników, ale też czas na integrację mieszkańców i zabawę. Tegoroczne dożynki w gminie Purda odbyły się 9 września w Klebarku Wielkim.

Święto Plonów rozpoczeło się o godzinie 11:00 mszą świętą w kościele pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego w Klebarku.

— Co roku organizujemy uroczystą mszę świętą dziękczynną, żeby podziękować za tegoroczne plony i prosić o jeszcze większy urodzaj w latach następnych — powiedział w rozmowie z nami Piotr Płoski, wójt gminy Purda.

Po mszy ruszyła uroczysta procesja wraz z grupami wieńcowymi i orkiestrą wprost na boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, gdzie zaplanowano dalsze uroczystości.

W pierwszej części Święta Plonów nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. — Cieszy mnie fakt, że nasze sołectwa tak chętnie i licznie biorą udział w tym konkursie — powiedział Piotr Płoski.

W części rozrywkowej festynu zaplanowano mnóstwo atrakcji. Były szanty w wykonaniu Kuzynów Neptuna i poezja śpiewana w wydaniu Czerwonego Tulipana. Na scenie pojawiły się m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Lidzbarku, zespół wokalny Cantare z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Barczewie i zespół śpiewaczy Mazury ze Szczytna.

Nie zabrakło także popularnego gatunku muzycznego, czyli disco polo. Swoje hity zaśpiewali Bartosz Abramski, zespół Top Girls i gwiazda wieczoru — Jorrgus.

Podczas dożynek odbyło się również Narodowe Czytanie fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Purdzie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy bibliotece.

Tegoroczne dożynki były nie tylko świętem rolników, ale także strażaków. Jednostce OSP z Klebarka Wielkiego został przekazany nowy wóz ratowniczo-gaśniczy o wartości prawie 800 tysięcy złotych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Andrzej Adamowicz #2581252 | 83.31.*.* 15 wrz 2018 23:12

  POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE przez cztery lata popierało swojego wychowanka, podłego nieudacznika i tchórza, który na dożynkach bał się swoich współmieszkańców i otoczył się wynajętą ochroną. CO NA TAKIE POSTĘPOWANIE PROTEGOWANEGO POWIE POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE!!!??? DO TEJ PORY MILCZY!!! Od 138 dni wójt Gminy Purda Piotr Karol Płoski, lekceważy nas, mieszkańców!!! W tym miejscu należy zadać pytanie co wójt Gminy Purda Piotr Karol Płoski chce przed nami ukryć nie publikując oświadczenia majątkowego za 2017 rok. We wrześniowym numerze ECHA z 2016 roku zamieściliśmy list jednego z naszych czytelników pytającego, dlaczego nie opublikowano oświadczenia majątkowego wójta Piotra Płoskiego (PSL). Minęły dwa lata, a w mentalności wójta nic nie zmieniło się na lepsze. Dzisiaj znowu możemy zadać to pytanie: gdzie się podziało oświadczenie majątkowe wójta? Zgodnie z przepisami osoby pełniące funkcje publiczne mają obowiązek składania oświadczeń majątkowych do końca kwietnia za rok poprzedni. Następnie oświadczenia powinny być niezwłocznie opublikowane. Niestety, nadal brak oświadczenia Piotra Płoskiego (PSL), czy ma coś do ukrycia, albo zwyczajnie lekceważy mieszkańców i prawo. Być może jedno i drugie razem. Andrzej Adamowicz Echo Purdy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Z Klewek #2576865 | 83.18.*.* 10 wrz 2018 09:28

  Drogi w opłakanym stanie, a tu zabawy na całego. Ochrona i gminny celebryci na całego. Ach czas skończyć z tym wszystkim.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. jesień #2576681 | 83.6.*.* 9 wrz 2018 21:33

  Balandziary i pijaczki z Chlewek byly i byla tam ta co drze ryja,ta pegerowa co trzyma psa Haskiego uwiezionego na lancuchu 2 metrowym,biedny pies,S.M. ty wiesniaro przestan męczyć tego psa spuchnięta ruro.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Niepocieszona #2576619 | 213.76.*.* 9 wrz 2018 19:54

  Pomimo szczerych chęci nie mogłam dojechać na powyższe uroczystości z Olsztyna. Uprzemy kierowca Busa jadącego do Szczytna poinformował, że w dniu dzisiejszym żaden bus nie jedzie w kierunku Klebarka Wlk. W związku z czym niech Gmina Purda świętuje w swoim towarzystwie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages