Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Strażacy ochotnicy z gminy Purda z nowymi wozami [ZDJĘCIA]

2017-06-09 18:03:25 (ost. akt: 2017-06-09 22:11:24)

Autor zdjęcia: BC

Ochotnicze jednostki straży pożarne w gminie Purda wzbogaciły się o nowy wozy gaśnicze. OSP Nowa Wieś i OSP Butryny otrzymały dwa średnie wozy bojowe o wartości prawie 800 tys. złotych.

W uroczystości, która odbyła się w piątkowe popołudnie, 9 czerwca, przy siedzibie OSP w Nowej Wsi wzięli udział między innymi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz władze gminne i wojewódzkie.

Do OSP Nowa Wieś i OSP Butryny trafiły dwa średnie samochody ratowniczo-gaśnicze zbudowane na podwoziu firmy MAN. Wartość dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa w regionie poprzez doposażenie w samochody ratowniczo-gaśnicze do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof dla OSP z terenu gminy Purda” wynosiła 800 tysięcy złotych.

To dla gminy Purda ogromne wsparcie. — Od pomysłu pozyskania nowych samochodów do ich otrzymania minęła długa droga. Poprzez zgodę rady gminy na zaciągnięcie zobowiązania, samo pozyskanie dofinansowania i w końcu przekazania wozów dla jednostek — mówi Piotr Płoski, wójt gminy Purda. — Jeden wóz to jest już dużo, my dzisiaj przekazujemy do służby dwa auta i jest nam z tego powodu niezmiernie miło. Na pewno poprawi to bezpieczeństwo na terenie naszej gminy — dodaje wójt Płoski. Jak dodaje, jest już zapotrzebowanie na kolejne sprzęty i gmina będzie wnioskowała o dofinansowania na kolejne wozy. Sprzęt ma trafić do Purdy i Klebarka Wielkiego.

Gustaw Marek Brzezin, prezes Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych na Warmii i Mazurach przyznaje, że zakupy sprzętu dla OSP są istotne. — Kupno nowego wozu strażackiego to dla każdego OSP wyjątkowe wydarzenie. Sprzęt ochotników coraz częściej dorównuje sprzętowi używanemu przez strażaków zawodowych — mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. — To bardzo dobra inicjatywa i z całą pewnością będziemy ją wspierać — dodaje marszałek.

Tomasz Czarniewski, strażak ochotnik, który będzie korzystał z nowego sprzętu w akcjach gaśniczych podkreśla, że ten zakup służy przede wszystkim mieszkańcom. — Dla mieszkańców naszej gminy to jest wzrost bezpieczeństwa. Są to samochody nowe, sprawne, szybkość wyjazdu na akcje zwiększa się w stosunku do starego sprzętu. Dla każdej jednostki nowy sprzęt to przede wszystkich chluba — mówi druh Czarniewski. — Będzie się pracować szybciej, sprawniej i bardziej fachowo. Wozy mają zbiornik gaśniczy na wodę 4,5 tysiąca litrów, zbiornik piany 450 litrów i pełen osprzęt — dodaje z dumą Czarniewski.

Podczas uroczystości wręczono także medale i odznaczenia za służbę druhom z ochotniczych straży pożarnych na terenie gminy Purda.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do bohatera i innych mądrych #2264776 | 83.6.*.* 12 cze 2017 21:40

  Czy Wy w ogóle czytacie to co piszecie?? To są jakieś kpiny...mowicie o bohaterach wyśmiewacie innych wyrzucacie jakieś obelgi a kim Wy wtedy jesteście? Wy macie honor?Wy wiecie co to honor? Zastanówcie się nad sobą...kazdy z Was mądry kazdy z Was ma mniemanie o swojej wyższości??? Tym co piszecie nie macie honoru za grosz niczego totalne...zazdrosc Wami przemawia i tyle....czemu mieliby nie dostać nowych wozów? Jak są z mniejszej miejscowości to mają jeździć jak sto lat temu konnym zaprzęgiem czy na rowerze? Bo skoro nie mieszkają koło autostrady lub innej drogi szybkiego ruchu to im się nie należy??? Czemu inne jednostki się nie wypowiadają tylko te które właśnie mają mniemanie o swojej wyższości? Podkreślam MNIEMANIE....wstyd...dobrze że Was wszyscy lubią to najważniejsze i bądźcie dumni z tego i ze swojego poziomu...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bohaterzy #2263977 | 188.146.*.* 11 cze 2017 17:44

  W wiosce jesteście bohaterami a w powiecie burakami. Dla wyjaśnienia dlaczego żadna jednostka z powiatu nie chce się z wami integrować. Dzięki za wejście z butami na nasz rejon, dzięki za kortowiadę. Takich świństw się nie robi. Ale jak ktoś wyżej dupę nosi niż głowę to i honoru nie ma

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Dobrze powiedziane #2263961 | 83.24.*.* 11 cze 2017 17:14

   Dobrze powiedziane - życie przekorne jest. Wiec nie strasz chłopcze bawiący się 10 razy do roku w strażaka tylko poczytaj trochę wytycznych i poćwicz, żebyś kolejny raz jadąc już nowym samochodem wstydu nie przynieść na akcji. Bo więcej dziobami kłapiecie, niż pojęcia o działaniach macie. I żeby to życie przekorne przez waszą butę i arogancję do władz zarówno OSP i PSP nie pokarało. OSP Nowa Wieś fenomen na skale kraju. Niestety w negatywnym znaczeniu. Zastanówcie się trochę nad sobą (nie dotyczy to wszystkich, ale większosci). Bo żeby być strażakiem i dobrym ratownikiem nie wystarczy chcieć i wymagać (bo nam się należy - gówno się wam należy), trzeba też pokory i sporo nauki. Gratuluje argumentów i przekonania wójta do zakupu do wyłożenia ponad 800 tyś. zł. dla jednostek którym zdarza się nie wyjeżdżać i które maja do 30 wyjazdów w ciągu roku (ponad połowa do połamanych drzew). Udało się wam - brawo wy. Teraz kolej na was, i obyście nie zawiedli...

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. kuba #2263900 | 89.228.*.* 11 cze 2017 14:15

   Ważne że samochody strażackie poświęcono.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. ZOMOWIEC #2263492 | 79.184.*.* 10 cze 2017 14:27

   a w co innego pompować? w mieszkania komunalne?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (12)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages