środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Lato w Purdzie będzie wesołe

2017-05-19 13:51:41 (ost. akt: 2017-05-19 13:54:40)
Dożynki w tym roku pierwszy raz odbędą się w Bartbo

Dożynki w tym roku pierwszy raz odbędą się w Bartbo

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Lato zbliża się wielkimi krokami. Kto spędzi je w gminie Purda, na pewno nie będzie się nudził. Będzie tam szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych! Przed nami Dzień Matki z sołectwem Purda i Gminny Dzień Dziecka w Klewkach.

Ledwie zabrzmi ostatni dzwonek w roku szkolnym, a gmina Purda wypełni się dźwiękami disco polo. Już 23 czerwca na boisku przy lesie w Purdzie na scenie pojawią się muzyczne gwiazdy: zespół Singers, Bartosz Abramski i gwiazda wieczoru Marcus P. (autor takich hitów jak „Kici, kici, miał” czy „Hula Ula”). A to wszystko w związku z wielką imprezą „Rozpoczęcie Lata w Purdzie”, która pozwoli głośno i z przytupem powitać wakacje.

Równie hucznie zapowiada się druga sobota lipca. A to za sprawą X Warmińskiego Kiermasu Tradycji, Dialogu i Zabawy w Bałdach. Publiczność do tańca porwą: Zespół Pieśni i Tańca Warmia, Zespół Liarman, Alicja Baran, Koło Gospodyń Szczęściary oraz gwiazda wieczoru Kapela Jakubowa.
Uroczystość odbędzie się na historycznej granicy między Mazurami a Warmią, gdzie znajduje się Trakt Biskupi. Corocznie w Bałdach organizowane są uroczystości związane z upamiętnieniem witania nowo mianowanego biskupa na ziemiach warmińskich.

Jubileuszowa impreza jest dedykowana całym rodzinom. Jak co roku, będzie zabawa i konkursy, oczywiście z nagrodami. Można będzie nabyć pyszne regionalne wyroby, rękodzieło artystyczne, ręcznie szyte zabawki, wyroby szydełkowe i wiele innych produktów. To także wyjątkowa okazja, żeby poznać tradycyjne rzemiosła i sztukę ludową.

Sezon letni zakończą Dożynki Gminne w Butrynach 3 września 2017
. Święto plonu zostanie zorganizowane po raz pierwszy na terenie parku aktywnej rozrywki Bartbo. Na scenie wystąpią m.in. artyści rockowi — Agata Sobocińska i zespół Covertime, zespół cygański Hitano, KGW Szczęściary ze Szczęsnego, Alicja Baran oraz coverowy zespół Stare Drobne Małże. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespół disco polo Łobuzy znany z przebojów „Ona czuje we mnie piniądz” i „Łobuz kocha najbardziej”. Do dyspozycji uczestników będzie park linowy paintball, quady, zorbing, place zabaw, strzelnica, łowiska specjalne, wiaty oraz grille itd.

Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie pamięta także o najmłodszych. Dzieci dowiedzą się o konsekwencjach sięgania po niedozwolone substancje i używki, będą miały zajęcia z animatorem, a także skorzystają z wycieczek edukacyjnych. Najmłodsi mieszkańcy gminy Purda pojadą do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, do Żywego Muzeum Piernika i Planetarium w Toruniu oraz do Garncarskiej Wioski koło Nidzicy.

Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie wspólnie z gminą Purda pozyskali również dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Dzięki temu zostanie zorganizowany cykl imprez o charakterze ekologicznym.

W najbliższym czasie planowane są obchody z okazji Dnia Matki z sołectwem Purda i Gminny Dzień Dziecka w Klewkach.
Gminny Ośrodek Kultury o swoich mieszkańcach pamięta przez cały rok. — W tym roku największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne zorganizowane z okazji Dnia Kobiet. Naszym gościem była wówczas Sylwia Malinowska, uczestniczka programu MasterChef. — opowiada Agnieszka Budziszewska, dyrektor GOK.

Udało się także zorganizować bal karnawałowy dla dzieci, 25 finał WOŚP, warsztaty decoupage dla seniorów i „Łączkę Wielkanocnego Zajączka”.

at

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages