Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Wielkanocne targi we wsi na Warmii

2016-02-10 14:37:26 (ost. akt: 2016-02-10 11:38:34)
Głaz w Centrum Prejłowa.

Głaz w Centrum Prejłowa.

Autor zdjęcia: wu-ka

Prejłowo gmina Purda to miejscowość na Warmii, leżąca kilkanaście kilometrów od Olsztyna. Kiedyś był tu państwowy zakład rolny, po przemianach jest obecnie w rękach prywatnych.

Życie kulturalne wsi toczy się w wiejskiej świetlicy oraz w powstałym po gimnazjum Środowiskowym Domu Samopomocy. Wieś rozsławił niepełnosprawny sportowiec Marek Moltko ( złoty medal w gimnastyce na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w 2015 roku w Los Angeles), miłośnik motolotniarstwa Janusz Malinowski oraz malarki Bogumiła i Grażyna Kowiel.

W centrum wsi stoi pamiątkowy głaz z napisem „tu jest nasz dom” i tablicą z informacją o historii miejscowości. Prejłowo to wieś z inicjatywą, a jej młody sołtys Przemysław Grenda ( tradycje rodzinne, sołtysem był również jego ojciec), został zgłoszony do naszego konkursu „SuperSołtys 2016”. 19 marca odbędą się w wiejskiej świetlicy w Prejłowie I Warmińskie targi Wielkanocne.

W związku z tym sołectwo zachęca twórczych mieszkańców Prejłowa i innych miejscowości w gminie Purda do nadsyłania swoich wyrobów rzemieślniczych, rękodzieła oraz produktów spożywczych. Udział targach jest bezpłatny. Bliższe informacje tel. 668 498 421.

Władysław Katarzyński
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages