Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Pracownica GOPS przelała na swoje konto pieniądze, które mieli dostać podopieczni

2014-10-28 07:00:00 (ost. akt: 2014-10-27 18:26:02)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Prokuratura Rejonowa Olsztyn–Południe prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży, której miała dopuścić się jedna z pracownic Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Purdzie. Kobieta jest podejrzana o to, że ukradła pieniądze koleżance z pracy, a także okradła podopiecznego ośrodka i kolejną pracownicę.

Sprawa wyszła na jaw w czerwcu, kiedy jednej z pracownic ośrodka pomocy zginęły z pokoju pieniądze z torebki. Podejrzenie padło na jej koleżankę z pracy. I ta przyznała się do kradzieży. Mając do wyboru albo zwolnienie dyscyplinarne z pracy, albo dobrowolne odejście, złożyła podanie o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron.


Po jej odejściu szef GOPS zarządził kontrolę wewnętrzną i okazało się, że zwolniona urzędniczka jest podejrzana o kolejne kradzieże. Odpowiadała za wypłatę świadczeń rodzinnych. Jak usłyszeliśmy w GOPS, kontrola wykazała, że przelała na swoje konto pieniądze, które mieli dostać podopieczni.

Kontrola wykazała, że urzędniczka miała ukraść w sumie 4304 zł. We wrześniu kierownik GOPS poinformował o sprawie prokuraturę, która wszczęła dochodzenie pod kątem przywłaszczenia powierzonych pieniędzy.

— Grozi za to od trzech miesięcy do pięciu lat. Sprawa jest w toku — mówi Arkadiusz Szwedowski, szef Prokuratur Rejonowej Olsztyn-Południe.

AM

Więcej we wtorkowym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej". Wydanie dostępne również na stronie kupgazete.pl.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (105) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. terek #1543393 | 79.186.*.* 12 lis 2014 20:53

  każde złodziejstwo powinno być ukarane a nie nagradzane posadą u komorników!!! Czyżby poszła za głosem Hofmana??? ale on ma immunitet!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. czytelnik #1531710 | 31.61.*.* 3 lis 2014 18:45

  Kampania powinna być co rok!!! To by wszyscy pośladki spinali żeby żadnego smrodu nie bylo. Taka kampania jest dobra, to czyści wszystkie brudy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. hana #1530799 | 83.13.*.* 2 lis 2014 20:52

  jak widzę kampania wyborcza w toku, jeden z kandydatów nie dopilnował swojej pracownicy (PD), a drugi jak czytam dzisiaj w gazecie warmińskiej (ktoś mi ja wczoraj podrzucił) ma sprawę w prokuraturze za nielegalne finansowanie swojej wcześniejszej kampanii (PP), to na kogo tu wreszcie oddać głos

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. abc #1530737 | 83.13.*.* 2 lis 2014 20:15

   Ciekawe jaki chleb, oglądałem reportaż w ttv, ten okradziony stał na tle budowanego domu, sprawdziłem, zadzwoniłem do kumpla w Prejłowie i co sie okazało, ten nie mający na chleb dla dzieci, który nawet nie zauważył tych drobniaków brakujących na swoim koncie stawia dom, to chyba z pieniędzy z opieki, nie bronię złodziejstwa i myślę że dostanie za to porządny wyrok, ale sprawa jest wyciągana tylko i wyłącznie z powodu wyborów i to neguje, kandydaci pokażcie program a nie opluwajcie się wzajemnie (dotyczy wszystkich)

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. xyz #1530706 | 83.9.*.* 2 lis 2014 19:57

    Ludzie wam się w głowach popieprzyło. Baba kradnie, dzieciom i ojcu zabiera chleb , na dodatek sąsiadka, która codziennie patrzy mu w oczy, a wy jej bronicie i jeszcze oskarżacie jakiegoś tam faceta,ze niby to rozgłasza?!!!Wstydu nie macie. Usprawiedliwcie też Stalina, Hitlera i paru innych. Jeśli jesteście pracownikami gminy lub GOPSu to gratuluję wrażliwości, sięgnęliście dna i to moralnego dna. Dajecie właśnie świadectwo zaściankowości, kumoterstwa i totalnej bezduszności. Więcej człowieka jest chyba w owsiku niż w was. Ohyda i obrzydzenie mnie bierze na takich urzędasów z jelitem grubym zamiast serca i odbytem zamiast mózgu. Kto wam dał te stanowiska i tę pracę?!Pisząc te bzdury sami wystawiacie sobie opinię bezdusznych przygłupów i jeszcze zwalacie to na kogoś, kto to obnażył?! Sami pokazujecie, że ta gmina czy opieka jest zdegenerowana do szpiku kości i wszystkich powinno się wyrzucić na pysk. Ciekawe z czego byście wtedy żyli i czy ta złodziejka też miałaby wasze pozwolenie na branie waszych zapomóg?! HAŃBA

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    Pokaż wszystkie komentarze (105)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages