Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Praca była, ale na czarno. Ruszyło śledztwo

2014-02-13 07:20:00 (ost. akt: 2014-02-13 08:15:44)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Prokuratura Rejonowa Olsztyn — Południe prowadzi śledztwo w sprawie pracownicy GOPS w Purdzie. Kobieta miała proponować swoim podopiecznym pracę na czarno.

— Musimy jeszcze przesłuchać kilka osób — mówi Arkadiusz Szwedowski, szef Prokuratury Rejonowej Olsztyn – Południe.
Jak powiedział nam prokurator Szwedowski, doniesienie do prokuratury złożyły trzy mieszkanki gminy, którym pracownica GOPS miała zaproponować pracę w jednym z sadów na terenie gminy Purda.

Twierdzą, że praca, chodziło o zbiór jabłek, miała być bez umowy. Prokuratura wszczęła śledztwo pod kątem przekroczenia uprawnień przez pracownika GOPS. Za nadużycie władzy przez funkcjonariusza publicznego grożą 3 lata więzienia.

— Tu nie ma żadnej sprawy — uważa Piotra Duda, kierownik GOPS w Purdzie. — W postępowaniu pracownika nie było żadnego przekroczenia swoich uprawnień. Pracownica dowiedziała się o tej pracy w sadzie i powiedziała o tym podopiecznym. Taka jest rola pracownika socjalnego.

Jak tylko dowiedzieliśmy się o tym, że jest to prawdopodobnie praca bez umowy, to od razu skreślimy tę ofertę. Za co karać tu pracownika, nie miał żadnego interesu w tym. Właściciel sadu to ani to jego rodzina, ani znajomi. Dowiedział się o pracy, to chciał pomóc swoim podopiecznym. To wszystko.

Pracownica GOPS , która jest też radna gminną , nie chciała z nami rozmawiać o tej sprawie.
am
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (79) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkanka gminy Purda #1538903 | 83.31.*.* 9 lis 2014 14:11

  Uważam, że to nie była inicjatywa wyłącznie tych pań. Czyżby górę wzięły nadchodzące wybory? Pracownica GOPS zaproponowała im pracę, bo chciała pomóc. Przez swoją życzliwość może mieć duże problemy . Powiedzcie mi jak to jest... Rzadko się zdarza żeby ludzie zajmujący urzędowe stanowisko byli po prostu "ludźmi" takimi jak my. Kobieta chciała być "człowiekiem", niestety bycie dobrym w naszym społeczeństwie jest negowane. Oczywiście nie popieram pracy " na czarno",ale nie oszukujmy się, ludzie ratują się jak mogą i jeśli nie mają wyboru wybierają ten sposób zarobku aby utrzymać rodzinę. Szanowne panie, których tak uraziła propozycja pracownicy GOPS niech się zastanowią czy dobrze postąpiły? Trzeba było robić aferę..no tak chcą brać darmowe pieniążki , przecież tak jest wygodniej !!! Ah szkoda gadać zamiast zająć się rozwojem naszej gminy oraz pomocą dla na prawdę potrzebujących to zajmujecie się bzdurami. (Znam szanowne panie i wiem co mówię)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. asnisa #1383391 | 95.41.*.* 26 kwi 2014 17:38

  no już nowy koordynator jest w GKRPA w Purdzie jeszcze nie było wyborów a już się ustawiają, ech szkoda gadac. Nie ide na wybory

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mieszkanka Klewek #1325427 | 83.9.*.* 14 lut 2014 19:07

  Te same panie, które doniosły do prokuratury pracowały cały grudzień na czarno w Olsztynie i nie sprawiało im to kłopotu. Nie raz podejmowały pracę na czarno i korzystały z pomocy GOPS.... Całe ich działania są manipulacją przed wyborami.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. pracownik #1324780 | 88.152.*.* 14 lut 2014 08:23

  Praca na czarno to jest jak kto nie placy podatku,a plebany nie placo podatku i to nie jest praca na czarno i rzadza tym narodem.Oto sprawiedliwosc katolicka.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Warmiak #1324499 | 89.228.*.* 13 lut 2014 19:12

   http://www.youtube.com/watch?v=FA29rrzNC 4c; http://www.youtube.com/watch?v=OLwKkfHb kEg

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (79)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages