Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Jarzębinki najlepsze w Polsce!

2014-01-06 16:00:00 (ost. akt: 2014-01-06 14:33:58)

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Kochani rodzice, wygrajmy dla przedszkolaków nowy plac zabaw! Głosujcie! Apel o takiej treści znalazł się pod koniec ubiegłego roku na stronie internetowej przedszkola Jarzębinki w Klewkach. Powodem był konkurs ogłoszony przez firmę Novum. I co? Przedszkole w Klewkach zdobyło najwięcej głosów w Polsce!

— Głosowanie trwało do dwunastej w nocy ostatniego dnia 2013 roku — opowiada Jadwiga Piotrak, dyrektorka przedszkola. — Zdobyliśmy ponad 54 tysiące głosów, pozostawiając daleko w tyle następne w kolejności przedszkole. Ogromnie się cieszymy!

Głosowali i się udało


Jak to możliwe, skoro Klewki to tylko wieś, więc i mieszkańców nie ma zbyt wielu? Jadwiga Piotrak opowiada, że głosy nadsyłano nie tylko z tej miejscowości, ale również z innych w gminie Purda, a nawet z województwa. Sama wydała sporo prywatnych pieniędzy na telefony do przyjaciół, znajomych i instytucji, zamieszczając też apele o poparcie w portalach społecznościowych. Usilnie "pracowała" też rada sołecka.

Wartość wygranego zestawu, na który składają się kolorowe urządzenia do placu zabaw, wynosi 11 tysięcy 748 złotych! Staną na przedszkolnym placu zabaw. Będzie z nich korzystało 64 dzieci. Niektóre dojeżdżają nawet z Olsztyna.

Konkursy mają we krwi


Jarzębinki to przedszkole znane nie tylko w powiecie. W 2013 roku zdobyło drugą i trzecią nagrodę oraz wyróżnienie w konkursie kolęd i pastorałek w Korszach. Jest także laureatem nagrody Grand Prix Wójta Gminy w konkursie pieśni i piosenki patriotycznej.
Klewki nie po raz pierwszy biorą udział w głosowaniu na społeczny cel. Kilka lat temu zostały laureatem nagrody w konkursie ogłoszonym przez firmę Nivea na urządzenia, które stanęły na wiejskim placu zabaw.
wu-ka
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages