Runda jesienna w wykonaniu Stomilu Olsztyn

2024-02-02 23:26:24(ost. akt: 2024-02-02 23:26:40)   Artykuł sponsorowany
Do rozpoczęcia rundy wiosennej zostało jeszcze trochę czasu. Warto więc przypomnieć, jak w pierwszej części sezonu radził sobie Stomil. Na którym miejscu znajduje się ekipa z Olsztyna? Jak radzili sobie w Pucharze Polski? Ile ich spotkań kończyło się remisem? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w niniejszym tekście. Miłej lektury!

Początek sezonu w II lidze

Stomil pierwszy mecz w tym sezonie rozegrał 23 lipca 2023 roku. Na własnym stadionie spotkał się z rezerwami Zagłębia Lubin. Lepsi w tym starciu okazali się goście, wygrywając 2:1.

Osiem dni później ekipa z Warmii udała się na spotkanie do Jastrzębia. Podróż powrotna przebiegała w dobrych nastrojach, ponieważ tym razem to Stomil zwyciężył 2:1. Kolejny pojedynek został rozegrany w Olsztynie. Rywalem była Pogoń Siedlce, a kibice zgromadzeni tego dnia na stadionie nie zobaczyli żadnego gola.

Po trzech pierwszych kolejkach Stomil zajmował 10. miejsce. Jego bilans był idealnie remisowy: zwycięstwo, remis, porażka, 3 bramki strzelone i 3 stracone. Strata do prowadzącej wtedy Wisły Puławy wynosiła trzy punkty.

Zmagania drugoligowców na bieżąco może śledzić każdy, kto posiada Betclic kod promocyjny. Każdy pełnoletni użytkownik, który przeszedł przez proces rejestracji, otrzymuje m.in. dostęp do wyników na żywo.

Krótka przygoda z Pucharem Polski

W sezonie 2023/2024 Stomil rywalizował też w rozgrywkach Pucharu Polski. Drużyna z Olsztyna rozpoczęła swoje zmagania od rundy wstępnej, która została rozegrana 9 sierpnia. Przeciwnikiem w walce o awans była Radunia Stężyca.

Spotkanie odbyło się na stadionie przy ul. Piłsudskiego. Lepiej w mecz weszli goście, którzy objęli prowadzenie już w 8. minucie. Stomil wyrównał tuż przed końcem pierwszej połowy po strzale Igora Kośmickiego.

W drugiej odsłonie skuteczniejsza okazała się jednak Radunia. Bramkę na wagę awansu zdobył w 73. minucie Michał Biskup. Przygoda z PP zakończyła się więc dla drużyny z Olsztyna bardzo szybko.

Wygrana lub przegrana

Stomil mógł się więc w 100% skupić na rozgrywkach ligowych. Pierwszy mecz po pucharowych zmaganiach zakończył się porażką 1:2 z prowadzącą w tabeli ekipą z Puław. Dorobek punktowy Stomilu nie powiększył się też po kolejnym meczu z rezerwami ŁKS-u Łódź.

Pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie nadeszło dopiero w 7. kolejce. Rywalem, którego udało się pokonać była wówczas Chojniczanka Chojnice. Stomil wygrał 2:1, a na listę strzelców wpisali się Filip Wójcik i Michał Bezpalec.

Drużyna z Olsztyna w sezonie 2023/2024 ma na swoim koncie najmniej remisów w całej II lidze. Zaledwie dwa spośród dziewiętnastu spotkań kończyło się podziałem punktów. W siedmiu pojedynkach górą był Stomil, a w dziesięciu jego rywale. Taki bilans sprawił, że ekipa z Warmii zakończyła rundę jesienną na 13. pozycji.