Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – jak działa i kto powinien z niego skorzystać?

2024-01-18 21:21:19(ost. akt: 2024-01-25 10:35:27)   Artykuł sponsorowany
Zastanawiasz się nad zakupem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego? To doskonała propozycja dla tych, którzy chcą uzupełnić opiekę medyczną oferowaną w ramach publicznego ubezpieczenia zdrowotnego lub nie mają do niego dostępu. Sprawdź, jak działa prywatne ubezpieczenie zdrowotne i do kogo jest skierowane.
Kto powinien skorzystać z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego?
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to rozwiązanie dla każdego, kto chce zaoszczędzić czas. Publiczna opieka zdrowotna kojarzy się bowiem wielu osobom z długim okresem oczekiwania na konsultację czy kolejkami na badania, zwłaszcza te specjalistyczne. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne powinny rozważyć osoby, które cenią wygodę – z pakietów dostępnych na https://www.welbi.pl/prywatne-ubezpieczenie-zdrowotne/ korzystać można w placówkach na terenie całego kraju. Pacjent ma możliwość wyboru dowolnego miejsca realizacji świadczenia, lekarza czy sposobu korzystania z usług medycznych. Może zapisać się na nie, korzystając z całodobowej infolinii, bezpośrednio w placówce, przez stronę internetową. 

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne zapewnia dostęp do rozmaitych świadczeń zdrowotnych. Rozwiązanie to jest dedykowane osobom, którym zależy na kompleksowej opiece. Zakres usług różni się w zależności od wybranego wariantu polisy ubezpieczeniowej. Pacjenci mają zapewniony dostęp m.in. do:

• konsultacji lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (pediatra, internista, lekarz rodzinny),
• konsultacji lekarzy specjalistów, na które nie są wymagane skierowania,
• wizyt domowych pielęgniarskich i lekarskich,
• zabiegów ambulatoryjnych,
• badań laboratoryjnych, diagnostycznych,
• szczepień,
• rehabilitacji po urazach.

Z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego mogą skorzystać całe rodziny. Na podstawie jednej polisy zostaje nim objęte kilka osób – m.in. małżonek, partner, dziecko czy rodzic. Jednak istnieją pewne ograniczenia wiekowe. Mianowicie polisa ubezpieczeniowa jest skierowana do osób do ukończenia wieku senioralnego. W przypadku ww. ubezpieczenia TU Zdrowie jest to 70 lat. Istnieją też ograniczenia w przypadku najmłodszych. Dzieci do uzyskania 7 lat mogą zostać objęte ubezpieczeniem, o ile korzysta z niego jednocześnie opiekun. 

Jak działa prywatne ubezpieczenie zdrowotne?
Rozważasz skorzystanie z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego? Przedstawiamy, jak do niego przystąpić i zacząć korzystać z wysokiej jakości świadczeń opieki medycznej. W pierwszej kolejności zapoznaj się z ofertą – sprawdź, co zapewni Ubezpieczyciel w ramach poszczególnych pakietów. Następnie zostaniesz poproszony o wypełnienie wniosku o objęcie ochroną ubezpieczeniową. Wyżej wymienione TU Zdrowie, mając na uwadze wygodę Pacjentów, zapewnia zdalne przez internet przesłanie wniosku. Ubezpieczyciel rozpatruje go i wylicza cenę ubezpieczenia odpowiednią do informacji zawartych we wniosku. Pacjent otrzymuje komplet informacji – zakres usług, wykaz placówek, warunki korzystania z ubezpieczenia, zakres obowiązków ubezpieczonego, czas trwania ochrony ubezpieczeniowej, wartość i termin opłat oraz numer rachunku bankowego, na który powinny zostać przelane pieniądze itd. Dzięki szczegółowym informacjom Pacjent z łatwością będzie korzystał z wszelkich możliwości, jakie zapewnia mu prywatne ubezpieczenie zdrowotne, jednocześnie stosując się do zawartych w nim zasad.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5